Wznowienie działalności długo uśpionych wielorybów Bitcoin

Wznowienie działalności długo uśpionych wielorybów Bitcoin

Wieloryby BTC się budzą.

Liczba aktywnych portfeli Bitcoin (BTC), z których wiele dawno już się uśpiła, przyniosła wzrost, który może zwiastować ruchy rynkowe. Bloomberg opiera swój raport na danych i analizach od startupu krypto firmy Crypto Analitics, który w listopadzie  2018 roku zapieczętował wsparcie dla dużej giełdy Coinbase i weterana firmy kryptowalutowej Digital Currency Group (DCG). Według Flipside, od października 2018 roku duża liczba długo nieaktywnych posiadaczy bitcoinów, definiowanych jako ci, którzy nie przenieśli swojego Bitcoina na okres od sześciu do trzydziestu miesięcy, zaczęli przenosić swoje monety, co powoduje, że portfele w ubiegłym miesiącu utrzymywały około 60% obrotu obiegu monety. Ogólnie rzecz biorąc, podaż aktywnych bitcoinów wzrosła od lata 2018 o 40%. Eric Stone, szef działu danych w Flipside, skomentował iż, to “zdecydowanie duża zmiana. W przypadku wahań cen jest więcej możliwości niż zwykle“. 

Jak zauważył Bloomberg, podobne wahania w portfelach poprzedzały znaczną zmienność cen Bitcoina zarówno w 2015, jak i 2017 roku. W ostatnim roku moneta wzrosła do rekordowej ceny 20 000 USD. Dyrektor generalny Flipside, David Balter, podkreślił Bloomberga, że jest to szczególnie długoletni posiadacz, z którego wielu pozostało bezczynnych na niestabilnych rynkach w ciągu ostatnich kilku lat. Teraz powracają na aktywny radar. Stone dodał, że trend może być kontynuowany, mówiąc: “nie mamy powodu oczekiwać, że pozostaną w stagnacji przez kolejne 2 lata“. Jak zauważa Bloomberg, ściśle skupiona własność najwyższej kryptowaluty, z około 1000 zgłoszonym adresem portfela, który jest właścicielem 85% wszystkich bitcoinów, spowodowała, że przemysłowi wielbiciele wielorybów bitcoinów, których znaczne zasoby potencjalnie nadają potęgę, może przenieść rynki. 

Historia lubi się powtarzać.

W październiku zeszłego roku na fali rosnącego trendu zidentyfikowanego przez Flipside, firma badawcza blockchain Chainalysis opublikowała swoje badanie na temat 32 największych portfeli Bitcoin. Mówi się, że portfele te stanowią 1 milion BTC, o wartości blisko 3,7 miliarda dolarów. Ich dane wskazywały wówczas, że tylko około jedna trzecia tzw. wielorybów była aktywnymi handlarzami. W badaniu tym stwierdzono, że tak zwane wieloryby nie były odpowiedzialne za cenę. zmienność.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: CoinhubNews