Warren Buffett mówi stanowczo “nie” dla Bitcoina

Warren Buffett mówi stanowczo “nie” dla Bitcoina

Wiedza nie do pojęcia dla Warrena Buffetta.

W swoim niedawnym wywiadzie dla CNBC, najlepszy amerykański kapitalista Warren Buffett powtórzył swoje negatywne stanowisko w sprawie bitcoina. Legendarny inwestor powiedział Becky Quick, że bitcoin jest urojeniem, który “przyciąga szarlatanów“, dodając “jeśli zrobisz coś fałszywego, wychodząc i sprzedając yo-yos lub coś takiego, nie ma w tym pieniędzy – ale kiedy wejdziesz na Wall Street, są ogromne pieniądze“. Komentarze nie zaskoczyły. Buffett już wyrobił sobie nazwisko za bycie zagorzałym krytykiem bitcoinów. W ubiegłym roku, w Woodstock of Capitalism, Buffett i jego pomocnik Charles Munger zebrali się, aby porozmawiać o inwestowaniu, co zakończyło się dostarczeniem jednego z najbardziej referencyjnych cytatów dotyczących bitcoinów. Buffett ostrzegał, że kryptowaluty, takie jak bitcoin, będą miały zły koniec, podczas gdy Munger nazywał je “demencją“. Jednak tym razem Buffett próbował kopać fanów bitcoinów poniżej swoich pasów, nazywając ich oszustami. Z pewnością nie pasowałoby do białych garniturów, które inwestowały głównie w bitcoiny. 

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group, wykonał potshoty w Buffett, aby zainwestować w firmę o nazwie w oszustach o wartości wielu miliardów dolarów “Wells Fargo, inwestycja Buffetta, została ukarana grzywną 93 razy za oszustwa i inne nadużycia, za łączną kwotę 14,8 miliarda dolarów na kary od 2000 roku, przyjmę, szarlatanów bitcoina na ten dzień” napisał Silbert. Błyskotliwy inwestor, którym się stał, Warren Buffett nie może puścić swojej przeszłości pełnej podejrzanych interesów. W retrospektywie jego ojciec był brokerem giełdowym i kongresmanem. Są to jedyne osoby, które mogą wymieniać się informacjami poufnymi, nie mając do czynienia z zarzutami karnymi. Buffett spędził czas w biurze swojego ojca, ucząc się o zapasach i ostatecznie kupił swoje pierwsze udziały w wieku 11 lat. Zanim Buffett osiągnął pełnoletność, inwestował już w firmy podejrzane o oszustwa finansowe. Jego opowieści o oszustwach Goldman Sachs i tym, co zrobił, aby wyplenić siebie i swoją firmę, Berkshire Hathaway, wydał osobny artykuł do wyjaśnienia. 

Sprawa wyjaśniła, jaką moc i pieniądze – i garść dobrych połączeń – może zrobić. I rzeczywiście, Buffett jest w 90% genialny dzięki swoim politycznym powiązaniom. Rząd Stanów Zjednoczonych szuka pomocy przy podejmowaniu decyzji o dofinansowaniu. A kiedy inwestor takiego kalibru dostaje pierwszą informację o miliardach dolarów w ratowaniu pieniędzy przybywających do Bank of America i Wells Fargo przed kimkolwiek innym, to prawdopodobnie kupuje miliony udziałów w obu firmach po niższej cenie, żeby je sprzedać kilka lat później po wyższej cenie. Czy Warren Buffett pomyślał o pracy z szarlatanami? Nie. Pokazuje hipokryzję. Warren Buffett ma 88 lat. Nie można oczekiwać, że zrozumie złożoną naturę kryptowalut, dowodu pracy i czegokolwiek. To ta sama osoba, której brakowało zarobków w Apple dopiero w 2011 roku. Zamiast tego Berkshire zainwestował w IBM 10 miliardów dolarów, sądząc, że jest to wówczas najlepsza firma. Jak świat już wie, firma Buffeta wyszła z IBM z poważną stratą. W tym samym czasie wartość zapasów Apple wzrosła czterokrotnie. Z tego samego powodu jego opinie muszą przestać mieć znaczenie dla młodych inwestorów, mieszkańców, którzy rozumieją, jak działa bazowa technologia bitcoin.

Źródło tekstu: NewsBTC

Źródło zdjęcia: QZ