VeChain wydaje australijskiemu producentowi wina butelki z kodowanym Blockchainem

VeChain wydaje australijskiemu producentowi wina butelki z kodowanym Blockchainem

Dzieje się w branży winiarskiej.

Platforma blockchain przedsiębiorstwa publicznego VeChain zaczęła niedawno współpracę z australijską winiarnią Penfolds, aby wydać na sprzedaż skrzynkę butelek wina z szyfrowaniem blockchain w ramach inicjatywy “Wine Traceability Platform” (WTP). Mówiąc dokładniej, uruchomienie Penfolds Bin 407 w lipcu oznacza początek fazy 2 WTP VeChain, według informacji prasowej od VeChain 6 sierpnia. Butelki z tej skrzynki mają być dostępne w Waigaoqiao International Alcohol Exhibition & Trading Centre, DIG’s sklepie firmowym i Sen Lan Shang Du w Pudong New District. Zgodnie z komunikatem prasowym do każdej butelki wewnątrz pojemnika 407 dołączony jest zaszyfrowany układ NFC. Ten chip ma zawiera informacje o produkcie butelki na blockchain, do którego można uzyskać dostęp za pomocą czytnika chipów. Dane te mają być objęte informacją o pochodzeniu butelki, które są weryfikowane przez zewnętrznych audytorów. 

Wiele firm zaczyna wydawać systemy weryfikacji blockchain dla wina. Wielka czwórka firmy audytorskiej Ernst & Young ogłosiła, że rozwiązanie blockchain oparte na Ethereum zostanie wykorzystane do weryfikacji autentyczności importowanych europejskich win w Azji. Rozwiązanie to miałoby zostać wdrożone na platformie e-commerce Tattoo, do użytku przez Blockchain Wine Pte. Sp. z o.o. Pod koniec lipca chińska hurtownia i marketer alkoholowy ogłosiła również, że będzie używać rozwiązania blockchain do weryfikacji swoich produktów. To rozwiązanie rzekomo korzysta z zastrzeżonego laserowego systemu wykrywania podróbek do certyfikacji i technologii blockchain do śledzenia. 

Na linii czasu.

Z nieco innej uwagi gigant handlu detalicznego Overstock ogłosił swoje przejście futures na wino oparte na blockchain już w październiku 2018 roku. Overstock miał również na celu zwalczanie oszustw związanych z winem, ale w tym przypadku, poprzez opracowanie cyfrowej platformy handlu kontraktami futures na wino. Miało to doprowadzić do bezpiecznego łańcucha dostaw weryfikującego produkty przemysłu winiarskiego. Założyciel i dyrektor generalny Overstock Patrick M. Byrne skomentował pomysł firmy, mówiąc: „Jak każda gospodarka, przemysł winiarski ma trudności ze skalowaniem swoich ciężkich systemów pośrednich jednocześnie z rosnącymi wymaganiami rosnącego rynku globalnego. Kroki VinX w tokenizowaniu przyszłości wina, pozwalają entuzjastom wina wiedzieć bez wątpienia, że butelki, które kupują, są wypełnione autentycznymi winami i sprawią, że cała branża stanie się modelem nowej globalnej gospodarki, która zastąpi sieci starych chłopców bezgranicznym zaufaniem dzięki technologii”.

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: Nulltx