TRON i współpraca z “chińskim Google”, Baidu

TRON i współpraca z “chińskim Google”, Baidu

Ekspansja zespołu TRON.

Zespół projektu TRON (TRX) nawiązał współpracę z największym chińskim dostawcą usług wyszukiwania w Internecie Baidu. Serwis informacyjny na temat rynku krypto, Coinness, ogłosił to w czwartek, 11 października, powołując się na prywatną korespondencję z zespołem TRON. Nie precyzując szczegółów partnerstwa, Coinness twierdzi, że umowa zostanie “oficjalnie” ujawniona przez usługę przechowywania w chmurze Baidu Cloud “w przyszłym tygodniu“. TRON potwierdził wyłącznie partnerstwo w prywatnej korespondencji z Coinness. Sama platforma kryptograficzna nie ogłosiła jeszcze oficjalnie żadnych szczegółów partnerstwa, a nawet tożsamości swojego nowego partnera biznesowego. Dyrektor generalny TRON, Justin Sun, zasugerował na Twitterze tajną współpracę z nienazwanym “gigantem branży“, który jest wyceniany na “dziesiątki miliardów dolarów“.

Według strony internetowej TRON zdecentralizowana firma powstała w Singapurze w lipcu 2017 roku. Sam protokół open source TRON został uruchomiony w grudniu 2017 roku. Firma ma dwie główne siedziby w Pekinie i San Francisco, a zespół ponad 100 pracowników pracuje na całym świecie. Niektórzy z nich byli wcześniej zatrudnieni przez chińskich gigantów internetowych, takich jak Alibaba, Tencent i Baidu. Pod koniec września TRON opublikował szczegóły dotyczące współpracy z popularnym klientem torrentowym BitTorrent po wcześniejszym przejęciu firmy. Współpraca między obiema firmami określana “atlasem projektu” umożliwi użytkownikom klienta BitTorrent otrzymywanie nagród w TRON do rozsiewania plików torrentowych. TRON jest obecnie jedenastą co do wielkości kryptowalutą według pułapu rynkowego, według danych CoinMarketCap. W dniu 25 czerwca TRON świętował swój Dzień Niepodległości, kiedy przeniósł się z blockchainu Ethereum (ETH) do niezależnego publicznego blockchainu.

Baidu wkracza w świat blockchaina.

W sierpniu, Baidu dołączył Tencent i Alibaba w egzekwowaniu nowych zasad anty-kryptograficznych zgodnie z ogólną hartowaną postawą Chin w branży. Firma zamknęła co najmniej dwa popularne fora związane z kryptografią. Użytkownicy zostali poinformowani, że środki Baidu są zgodne z “odpowiednimi przepisami, regulacjami i politykami“. W dniu 26 września Baidu wydało białą księgę Baidu Blockchain V1.0, której celem było stworzenie “niezależnego rozwoju systemu sieciowego Super Chain“.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: Coincryptoz