Starbucks nie wprowadzi płatności Bitcoinem

Starbucks nie wprowadzi płatności Bitcoinem

Starbuck odrzuca BTC jako formą płatności za produkty.

Rzecznik Starbucks wyjaśnił, że firma nie będzie akceptować Bitcoin (BTC) ani innych kryptowalut jako płatności, mimo mylących raportów z głównych mediów. W piątek, nowojorski operator giełdowy (NYSE), firma Intercontinental Exchange (ICE) ogłosiła plany stworzenia nowej “globalnej platformy i ekosystemu dla zasobów cyfrowych“. Platforma zwana “Bakkt“, miał powstać przy współpracy grupy dużych firm, w tym Starbucks, BCG i Microsoft. Po ogłoszeniu tego komunikatu kilka głównych mediów, w tym Bloomberg i CNBC, wprowadziło w błąd czytających. Nagłówki takie jak “Nowa współpraca Starbucks z Microsoftem pozwala klientom płacić za pomocą bitcoin” – bezpośrednio sugerowały, że dzięki partnerstwie klienci mogliby kupować przedmioty w Starbucks za krypto. 

Rzecznik Starbucks skomentował zdarzenie uświadamiając, że “klienci nie będą mogli zapłacić w Starbucks za Bitcoin“. Poinformował, że firma Starbucks jest częścią nowego przedsięwzięcia, tworząc platformę, Bakkt. Celem takich działań ma być “konwertowanie cyfrowych zasobów takich jak Bitcoin na dolary amerykańskie, które można wykorzystać w Starbucks“. Ponadto “w chwili obecnej ogłaszamy rozpoczęcie handlu i konwersji Bitcoin. Będziemy jednak nadal rozmawiać z klientami i regulatorami, gdy przestrzeń się rozwinie“. Oficjalny komunikat prasowy Starbucks w piątek omówił cały projekt. Stwierdził, że w oczekiwaniu na rozporządzenie, będą to fizycznie dostarczane kontrakty terminowe na bitcoin. 

Jako początkowy element oferty Bakkt, amerykańska giełda wymiany i plan giełdowy, Intercontinental Exchange planuje w listopadzie 2018 roku fizycznie dostarczyć umowę bitcoinową wraz z fizycznym magazynowaniem, z zastrzeżeniem przeglądu i zatwierdzenia CFTC“.

W maju New York Times poinformował, że ICE rozważa wprowadzenie fizycznie dostarczanych kontraktów terminowych na BTC. Pod koniec lipca, były spec Wall Street i krypto przedsiębiorca stwierdził, że rynki krypto „potrzebują zaufanego opiekuna – japońskiego banku, HSBC lub Goldman Sachs – aby umożliwić inwestorom instytucjonalnym czuć się komfortowo”.

Źródło: cointelegraph.com

Zdjęcie: YouTube / sunny decree