Sklep z towarami Fortnite akceptuje “wyłącznie” Monero jako metodę płatności krypto

Sklep z towarami Fortnite akceptuje “wyłącznie” Monero jako metodę płatności krypto

XMR monetą Epic Games.

Sklep w grze Fortnite, rozpoczął „wyłącznie” akceptacje Monero (XMR) jako opcję płatności kryptowalutą. Fortnite to gra wideo online wydana w lipcu 2017 roku i opracowana przez Epic Games. Gra posiada ponad 125 milionów graczy na całym świecie. W październiku 2018 roku Epic Games został wyceniony na ponad 15 miliardów dolarów w ostatniej rundzie finansowania. XMR jest jedyną cyfrową walutą obsługiwaną przez sklep. Klienci mogą również dokonywać płatności przy użyciu wielu tradycyjnych metod, w tym kart kredytowych i systemu PayPal. 

W październiku, firma Malwarebytes zajmująca się bezpieczeństwem w Internecie stwierdziła, że oszuści stosowali złośliwe oprogramowanie atakujące adresy portfeli Bitcoinów (BTC) graczy Fortnite. Mieli oni skraść złośliwy kod do kradzieży danych. Obiecywał on “darmowy” sezon sześciu wersji Fortnite na Androida, między innymi “fałszywe kody, wallhacki i aimboty“. V-Bucks (waluta w grze) również ukryła złośliwe pakiety kodu, zgodnie z prowadzonym dochodzeniem. Malwarebytes odkrył, że zwodnicze linki były promowane przez kanały YouTube oszustów, które przekierowywały użytkowników do plików do pobrania z ukrytym złośliwym oprogramowaniem. 

W czerwcu firma zajmująca się bezpieczeństwem sieci i przedsiębiorstw, Palo Alto Networks, odkryła, że około 5% wszystkich XMR w obiegu zostało złośliwie zamrożonych, przez zaszyfrowanie. Monero miał “niesamowity monopol” w kryptowalutach atakowanych przez złośliwe oprogramowanie, w sumie 175 milionów dolarów wydobyto nieuczciwie. Raport odnotowuje również, że dane nie obejmują internetowych kopalni Monero lub innych górników, do których nie mogliby uzyskać dostępu, co oznacza, że 5% jest najprawdopodobniej zbyt niskim obliczeniem.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: EpicGames