Ripple i NEM w nowo powstającym stowarzyszeniu “Blockchain dla Europy”

Ripple i NEM w nowo powstającym stowarzyszeniu “Blockchain dla Europy”

Zrozumienie blockchain. 

Cztery główne firmy blockchain utworzyły stowarzyszenie „Blockchain dla Europy”. Stowarzyszenie ma na celu promowanie zrozumienia i aktywną regulację blockchain wraz z technologią na całym kontynencie, poprzez rozpowszechnienie Ledger (DLT). Cztery uczestniczące firmy to Ripple, Fundacja NEM, Emurgo – która wspiera przedsięwzięcia komercyjne oparte na blockchainie Cardano oraz firma deweloperska “smart ledger” Fetch AI. Firmy te nakreśliły cel stowarzyszenia adresowany do debaty politycznej Unii Europejskiej wokół blockchain, która, jak twierdzą, jest wypaczona przez “niespójne” informacje od osób spoza nowo powstającego sektora. Aby poprawić aktualny stan rzeczy, nowo utworzone stowarzyszenie będzie miało na celu edukację instytucji UE i państw członkowskich na temat potencjału technologii. Będzie również popierać przyszłe “inteligentne” regulacje, które będą sprzyjać innowacjom i pomogą kontynentowi “kształtować globalny program” na blockchain. 

W dniu 27 listopada stowarzyszenie zorganizowało szczyt “Blockchain dla Europy” w Parlamencie Europejskim (PE) w Brukseli wraz z czterema największymi grupami: Europejskiej Partii Ludowej (EPP), Porozumieniem Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE), Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) oraz Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D). Międzynarodowa konferencja dotyczyła potencjału blockchain w wielu sektorach i przypadkach użycia, w tym zarządzania, opieki zdrowotnej, transportu, handlu, tożsamości, infrastruktury rynku finansowego i tokenów w tym kryptowalut. 

W trzecim kwartale bieżącego roku Włochy stały się najnowszym krajem członkowskim UE, aby dołączyć do innej regionalnej grupy przemysłowej. Europejskiego partnerstwa Blockchain, którego członkami są Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwecja, Holandia i Irlandia. Partnerstwo zadeklarowało, że zamierza “stworzyć europejską infrastrukturę usług blockchain (EBSI). Infrastruktura ta będzie wspierać świadczenie transgranicznych cyfrowych usług publicznych, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i prywatności“.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: Cryptovest