R3 dodaje XRP jako pierwszą kryptowalutę dla swoich powszechnych płatności DApp

R3 dodaje XRP jako pierwszą kryptowalutę dla swoich powszechnych płatności DApp

Aplikacja CorDapp.

Przedsiębiorstwo blockchain R3 ogłosiło, że XRP z Ripple będzie pierwszą obsługiwaną kryptowalutą w nowej uniwersalnej platformie rozrachunku płatności Finextra. Nazwana “Corda Settler“, nowa zdecentralizowana aplikacja (CorDapp) o otwartym kodzie źródłowym ma pozwalać na regulowanie zobowiązań płatniczych podniesionych w łańcuchu blokowym Corda za pośrednictwem dowolnej równoległej szyny płatniczej obsługującej kryptowaluty lub aktywa czy dowolnej “tradycyjnej” szyny płatniczej, która może dostarczać “kryptograficzny dowód rozliczenia“. Szyna płatności jest terminem dla platformy płatniczej lub sieci, która przekazuje pieniądze od jednego podmiotu (płatnika) do innego (odbiorcy płatności). Po sprawdzeniu, czy konto beneficjenta zostało zaksięgowane, nowy CorDapp automatycznie zaktualizuje księgę Corda. Przyszła wersja będzie wspierać krajowe odroczone rozliczenia netto, a także płatności rozrachunku brutto w czasie rzeczywistym. 

Richard Gendal Brown, dyrektor techniczny w R3 mówi, że: “Rozmieszczenie systemu Corda Settler i jego wsparcie dla XRP jako pierwszego mechanizmu rozliczeniowego jest ważnym krokiem w pokazaniu, jak potężne ekosystemy kultywowane przez dwie najbardziej wpływowe społeczności krypto i blockchain mogą współpracować ze sobą“. Aluzja Gendala Browna z pozytywnym rozwojem współpracy pomiędzy R3 i XRP odnosi się do trwającego cały rok sporu prawnego dotyczącego rzekomych wzajemnych naruszeń porozumienia między Ripple Labs, a konsorcjum R3, które ostatecznie zostało rozstrzygnięte we wrześniu. Gendal Brown dodał, że współpraca pomiędzy dwoma gigantami branży “jest kolejnym logicznym krokiem pokazującym, jak można uzyskać powszechną akceptację i wykorzystanie zasobów cyfrowych, w celu transferu wartości i dokonywania płatności“. 

Od wczoraj, największy prywatny bank Brazylii zaczął współprace z brytyjskim bankiem Standard Chartered, aby stworzyć platformę dla małych pożyczek na bazie Corda. W tym miesiącu SBI Ripple Asia ogłosiła wspólny dowód koncepcji (PoC) z Japan Payment Card Consortium, w celu zwalczania oszustw przy użyciu platformy Corda.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: QZ