Prezydent Trump odnosi się do Libra i Bitcoina

Prezydent Trump odnosi się do Libra i Bitcoina

Bitcoin godny przemówienia przez samego prezydenta U.S.A.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził swój sprzeciw wobec kryptowalut jako całości, powołując się w szczególności na Bitcoina i Librę, w serii tweetów opublikowanych w dniu 11 lipca. Pełny tekst trzech tweetów brzmi: 

Nie jestem fanem Bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna i opiera się na niewielkiej ilości powietrza. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania … Podobnie wirtualna waluta Facebook Libra będzie miała niewielką pozycję lub niezawodność. Jeśli Facebook i inne firmy chcą zostać bankiem, muszą ubiegać się o nową kartę bankową i stać się przedmiotem wszystkich przepisów bankowych, tak jak inne banki, zarówno krajowe i międzynarodowe … Mamy tylko jedną prawdziwą walutę w USA i jest ona silniejsza niż kiedykolwiek i niezawodna. Jest to zdecydowanie najbardziej dominująca waluta w dowolnym miejscu na świecie i zawsze tak pozostanie. To się nazywa dolar amerykański!”. 

To, co skłoniło Trumpa do wydania tych tweetów, jest kwestią spekulacji. Przypuszczalnie zbliżające się przesłuchania w Kongresie na temat projektu Libra na Facebooku, zaplanowane na następny wtorek i środę, 16 lipca i 17 lipca, również zainspirowały Trumpa do tweetowania na ten temat. Zamierzony wynik tych tweetów pod względem polityki lub praktyki pozostaje niepewny. Donald Trump, mówiąc, że nie jest fanem Bitcoinów (BTC) i kryptowaluty, jest „yuge” dla branży. W kilka godzin po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawił swoją słabą ocenę krypto, cena bitcoinów pozostała stabilna, a następnie zaczęła rosnąć, osiągając 1% zysków w piątek. Dla zwolenników negatywne lub nie, wydarzenie to stanowiło psychologiczny kamień milowy dla Bitcoina, ponieważ Trump wcześniej powstrzymywał się od podawania go publicznie. Fakt, że czuł potrzebę bashu Bitcoina publicznie przekazuje narrację, że jest on niezależny od globalnych mocy i nie może być przez nich zmiażdżony, powiedział dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong “Osiągnięcie odblokowane! Marzyłem o siedzącym prezydencie USA, który musiał zareagować na rosnące wykorzystanie kryptowaluty wiele lat temu. Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, a potem walczą z tobą, a potem wygrywasz”. Właśnie przeszliśmy do kroku 3 – wszyscy – napisał na Twitterze. 

Armstrong był przykładem dynamicznego nastroju wśród Bitcoinerów. Inni podobnie dziękowali Trumpowi za darmową reklamę, zauważając wzrost zainteresowania udokumentowanego przez Google Trends, podczas gdy prezydent mylił się w jego opinii również stał się punktem rozmów w mediach społecznościowych „Gratulacje dla społeczności BTC – prezydent Stanów Zjednoczonych uważa, że jesteśmy teraz godni tweeta” – dodał przedsiębiorca kryptowaluty Simon Dixon „Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż USD o 23 440 508%, ponieważ zaczął być wyceniany w USD”. Max Keizer, gospodarz RT i byk Bitcoin, uznał Trumpa za unieważnienie jego szans na reelekcję w 2020 roku, podczas gdy starszy analityk eToro, Mati Greenspan, opisał swoje słowa jako „wczesną nominację na najbardziej uparty tweet roku”. Pomimo odwrotnie bardziej stabilnych wyników cenowych od czasu tweetów, możliwość pojawienia się „pompy Trump” dla Bitcoina również zyskiwała na popularności wśród analityków „Trump jest generalnie uparty dla Bitcoina, ponieważ jego taktyka medialna burzy niepewność geopolityczną. Dzięki za wszystkie dolary wpadające do Bitcoin”, dodał kryptograf i wynalazca Hashcash, Adam Back.

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: CCN