Otwarty list od Ripple do regulatorów U.S.A. w sprawie regulacji krypto

Otwarty list od Ripple do regulatorów U.S.A. w sprawie regulacji krypto

Założony cel.

Ripple podpisała list otwarty do regulatorów Stanów Zjednoczonych 28 lipca przed kolejnymi przesłuchaniami w sprawie regulacji kryptowaluty w tym tygodniu. W ślad za mieszanymi uczuciami Kongresu, zarówno w sprawie cyfrowej waluty Facebooka, jak i szerzej w krypto, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, zaapelował do Waszyngtonu o łagodność w swoim przyszłym podejściu. List, który wynika z innych ostatnich obaw Garlinghouse, zaczyna się: „Wielu w branży blockchain i cyfrowych walut jest odpowiedzialnymi aktorami. Jesteśmy odpowiedzialni za prawo amerykańskie i międzynarodowe. Jesteśmy odpowiedzialni za służenie większemu dobru”. 

Ripple to firma zajmująca się altcoinem XRP, używanym jako token rodzimy dla swojej sieci płatności i powiązanych projektów. Sieć spotkała się z zainteresowaniem ze strony banków na całym świecie, z których większość jest zainteresowana obniżeniem kosztów zwłaszcza transakcji międzynarodowych. Tymczasem firma i jej kierownictwo często znajdowały się w centrum kontrowersji w świecie kryptowalut, głównie z powodu pytań dotyczących związku Ripple z XRP i sporów o jego decentralizację. 

W liście Garlinghouse wydawał się kontynuować ten ton, odsłaniając rzadkie pochwały banków centralnych i rządowej polityki monetarnej – coś, co specjalnie zaprojektował Bitcoin (BTC) do przeciwdziałania. Wspomniał także o zaufaniu jako istotnym elemencie waluty, która zyskuje szerszą akceptację. Bitcoin, oparty na matematyce, odniósł sukces, ponieważ usunął potrzebę zaufania jakiejkolwiek stronie zaangażowanej w proces transakcji. Garlinghouse kontynuował: „Nie przyjmujemy za pewnik istotnej roli banków centralnych w emitowaniu walut i ustalaniu polityki pieniężnej zgodnie ze złożoną dynamiką gospodarek na całym świecie. 

Przez wieki rządy dobrze nadawały się do tego zadania, ponieważ najważniejsza dla akceptacji każdej waluty jest zaufanie”. Podsumowując, Garlinghouse powiedział, że kraj jest w centrum uwagi międzynarodowej na temat reakcji na innowacyjny sektor: „Zachęcamy do wspierania regulacji, które nie szkodzą amerykańskim firmom stosującym te technologie do odpowiedzialnego wprowadzania innowacji i klasyfikują waluty cyfrowe w sposób, który rozpoznaje ich podstawowe różnice – nie malując ich szerokim pędzlem”. 

Na linii czasu.

W tym tygodniu amerykańscy prawodawcy ponownie będą debatować nad polityką kryptowalut i blockchain. Dedykowane przesłuchanie – „Badanie ram regulacyjnych dla walut cyfrowych i łańcucha blokowego” – zaplanowano na wtorek 30 lipca.

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: QZ