Łącznie 7 wymian krypto i 158 portfeli zhakowanych w Korei Południowej

Łącznie 7 wymian krypto i 158 portfeli zhakowanych w Korei Południowej

Skuteczna metoda bezpieczeństwa .. nie trzymaj krypto na giełdach !

Południowokoreańska Narodowa Agencja Policyjna sporządziła raport o wszystkich incydentach hakerskich w związku z wymianami krypto i portfelami w kraju od 2016 roku. Według lokalnych mediów było, aż siedem przypadków włamań do giełd krypto i 158 przypadków włamań do portfela. Z całej tej liczby doszło tylko do sześciu aresztowań. Raport został zatytułowany “Status i środki wyrządzania szkód w wirtualnych wymianach walut w ciągu ostatnich trzech lat“. Został on przedłożony rządowi Korei Południowej i odsłonięty przez Cho Won-jin. Dane pokazują, że “od roku 2016 było siedem przypadków włamań do wymian krypto, a kwota nielegalnie wycofana poprzez hacking wyniosła około 99 milionów dolarów”. Ilość pieniędzy skradzionych przez hakowanie giełd kryptowalut stale rośnie każdego roku. Według raportu “liczba nielegalnych wypłat, która wyniosła tylko około 265,282 USD w 2016 roku wzrosła do około 35,8 milionów USD w 2017 roku. Dwa przypadki włamań w 2018 roku spowodowały kradzież około 63 miliony USD“. 

Koreański Digital Times dodał, iż od 2015 roku do 2018 roku z liczby 158 przypadków włamań do portfeli osobistych walut cyfrowych, aż 91 przypadków było w tym roku. Według raportu w ubiegłym roku odnotowano 62 przypadki włamań do portfeli kryptowalutowych. W przypadku wymian krypto zgłoszono jeden incydent w 2016 roku, kiedy to giełda krypto Ripple4y została zhackowana 26 lipca 2016 roku. W ubiegłym roku zgłoszono cztery ataki hakerskie: Yapizon w dniu 22 kwietnia, Bithumb w dniu 28 czerwca, Coinis w dniu 23 września i Youbit 19 grudnia. Youbit był poprzednio Yapizon, ale zmienił nazwę po kwietniowym ataku hakerskim. W tym roku odnotowano dwa incydenty hakerskie: Coinrail 10 czerwca i Bithumb 19 czerwca. 

Kontrole rządu ?

Rząd Korei prowadzi kontrole bezpieczeństwa giełd kryptograficznych w kraju. Dziesięć z nich zostało poddanych inspekcji w okresie od września do grudnia zeszłego roku. W tym roku 21 podmiotów zostało skontrolowanych między styczniem, a marcem. Komentując raport i kontrole rządu, cytowany przez Boan News prawnik Min Kyung-Wook powiedział “Charakter wymiany kryptowalut jest zawsze narażony na zagrożenia cybernetyczne … wypadki hakerskie miały miejsce nawet w miejscach, w których rząd przeprowadzał kontrole bezpieczeństwa“. W szczególności trzy wymiany kryptowalutowe zostały zhakowane nawet po ich sprawdzeniu przez rząd. Youbit został sprawdzony w październiku zeszłego roku, ale został zhackowany 27 grudnia. Podobnie, Coinrail został sprawdzony w lutym tego roku, ale został zhakowany 10 czerwca. Bithumb, jedna z największych w kraju giełd kryptograficznych, była ostatnią ofiarą ataku hackerów. Wymiana została dwukrotnie sprawdzona przez regulatorów, ale została zhackowana 19 czerwca.

Źródło: news.bitcoin.com

Zdjęcie: 1zoom.me