IRS wysyła 10 000 listów podatkowych do krypto inwestorów

IRS wysyła 10 000 listów podatkowych do krypto inwestorów

Serwis Podatkowy w akcji.

Amerykańska Internal Revenue Service (IRS) wysyła listy do inwestorów kryptograficznych. Mają na celu wyjaśnienie wymogów rozliczania podatku oraz zmuszenie do zapłacenia zaległych podatków. IRS ogłosił swoją kampanię listową w komunikacie prasowym 26 lipca. Stwierdza, że wysłał listy do 10 000 inwestorów kryptograficznych. Proszą niektórych o zmianę swoich deklaracji podatkowych, jednocześnie zmuszając innych do zwrotu podatków i / lub odsetek i kar. Serwis podatkowy stwierdza, że listy powinny zostać dostarczone do końca sierpnia. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem są trzy różne pisma: List 6173, List 6174 lub List 6174-A. Listy „starają się pomóc podatnikom zrozumieć ich obowiązki podatkowe i dotyczące składania wniosków oraz sposoby korygowania błędów poprzednich. IRS rozszerza nasze wysiłki związane z wirtualną walutą, w tym zwiększonym wykorzystaniem analiz danych. Skupiamy się na egzekwowaniu prawa i pomaganiu podatnikom w pełnym zrozumieniu i wypełnieniu ich zobowiązań”. 

Niektórzy są bardziej sceptyczni co do intencji IRS. Zgodnie z raportem Forbes z 26 lipca sporządzonym przez Tysona Cross, organ podatkowy może wykorzystać listę podatników zidentyfikowanych przez Coinbase w 2017 roku do przeprowadzenia ogólnej kampanii. „To wydaje się wskazywać, że IRS wysyła te listy do podatników jako próbę połowową, bez żadnego prawdziwego przekonania, że każdy odbiorca tego nie zgłosił“. Cross twierdzi, że kilku jego klientów, którzy dokładnie donosili, otrzymało listy. Pisze, że kilku innych specjalistów podatkowych ujawniło, że ich klienci – pomimo dokładnych raportów – otrzymali również list 6174-A. Kampania listowa opiera się na niskim wskaźniku złożoności podatków kryptograficznych. Cross doradził inwestorom, aby nie wpadali w panikę, jeśli otrzymają list, ale aby zapewnić dokładność swoich zeznań podatkowych. 

Dane z Coinbase.

Dane opublikowane przed zamknięciem poprzedniego roku podatkowego wskazywały, że zaledwie 0,04% podatników zgłaszało zyski kapitałowe z inwestycji kryptograficznych do IRS. W lipcu 2017 roku, IRS wymagała, od giełdy Coinbase szczegółowych informacji na temat każdego z jego ówczesnych 500,000+ użytkowników. Próbowała w ten sposób zapobiec uchylaniu się od opodatkowania. Jednak nakaz sądowy w listopadzie 2017 roku zmniejszył tę liczbę do około 14 000 użytkowników „o dużym transferze”. Platforma jednak zgłosiła później tylko 13 000 takich użytkowników. Domniemana prezentacja agencji na początku tego miesiąca ujawniła, że IRS ma nadzieję wykorzystać wezwania do takich firm, jak Apple, Google i Microsoft. Ma to na celu sprawdzenie historii pobierania przez podatników aplikacji kryptograficznych.

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: MintPressNews