Hakerzy zamieniają belgijskie konto organizacji non-profit na fałszywe konto promocyjne Coinbase

Hakerzy zamieniają belgijskie konto organizacji non-profit na fałszywe konto promocyjne Coinbase

Kolejny atak na konto Twittera.

Konto Twitter belgijskiej organizacji non-profit zostało zhakowane i wykonane pod fałszywym kontem partnerskim giełdy Coinbase. Oszuści zaatakowali konto Federacji Przedsiębiorstw w Belgii (FEB), organizacji non-profit, której celem jest promocja interesów belgijskich przedsiębiorstw. Po przejęciu kontroli nad kontem na Twitterze, oszuści przekształcili konto tak, aby wyglądało na powiązane z Coinbase. Opis konta brzmiał “Oficjalne konto promocyjne monety“, a jego profil i zdjęcia na okładkę zawierały logo Coinbase, a także link do oficjalnej strony Coinbase. Oszuści nie byli w stanie zmienić obsługi konta na Twitterze, pozostało więc @VBOFEB czyli kombinacja skrótów nazwy organizacji w języku holenderskim i francuskim. Do czasu publikacji prasy na koncie tym Coinbase został usunięty, chociaż na kanale nadal znajdują się wiadomości z oficjalnego konta Coinbase.

Opublikowany dzisiaj tweet z oszustwami naśladuje powszechny model oszustwa kryptograficznego na Twitterze, zachęcając obserwatorów do wysłania niewielkiej ilości kryptowalut, aby otrzymać większą kwotę. Tweet oszustów zachęcił użytkowników do udziału w nieuczciwych 3000 BTC gratisów, rzekomo z uwagi na cześć wzrostu bazy użytkowników Coinbase do “ponad 30 mln użytkowników“. Oprócz obsługi konta na Twitterze, inne oznaki, że tweet i konto były oszustwem, obejmowały niespójne formatowanie liczb i błędy gramatyczne. 

W październiku 2018 roku Ran Neuner, gospodarz Crypto Trader firmy CNBC, ujawnił, że liczba rachunków użytkowników Coinbase osiągnęła w tym czasie 25 milionów, w tym 600 tys. użytkowników aktywnie handlujących na platformie. Sugestie dotyczące oszustw związanych z kryptografią na Twitterze często dotyczą oszustów podszywających się pod ważne nazwiska firm, takich jak Charlie Lee czy Elon Musk, subtelnie zmieniając znaki w nazwie oryginalnego konta, aby podmieniać użytkowników.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: BlogCrossmatch