Facebook zaprzecza partnerstwu ze Stellar

Facebook zaprzecza partnerstwu ze Stellar

Współpraca firm wciąż pozostaje tylko wizją przyszłości.

Facebook zaprzeczył rozmowom z kryptowalutową firmą Stellar (XLM), po tym jak wcześniej media informowały o potencjalnym partnerstwie. Rzecznik Facebooka oświadczył, że firma “nie jest zaangażowana w dyskusje ze Stellar i nie rozważamy rozwijania ich technologii“. Oświadczenie zostało złożone w odpowiedzi na raport Business Insider, że obie firmy omówiły zaangażowanie w głównej sieci Stellar w ramach działań blockchain. Firma Stellar poinformowała Business Insider, że “sensowne byłoby, aby Facebook rejestrował transakcje płatności w rozproszonej księdze statystycznej, takiej jak Stellar“. Chociaż chodzi o informacje dotyczące współpracy Facebooka ze Stellar, firma z branży mediów społecznościowych podjęła pewne kroki, aby objąć technologię blockchain. 

W lipcu Evan Cheng, dyrektor ds. Inżynierii na Facebooku, przeniósł się na to samo stanowisko w niedawno utworzonym zespole blockchain. Zespół został początkowo założony w maju przez Davida Marcusa, szefa komunikatora Facebooka Messenger. Miało to na celu zbadanie możliwych zastosowań technologii rozproszonej księgi. Utworzenie zespołu blockchain nastąpiło po wdrożeniu szerszego wstrząsu zespołu produktowego Facebooka. Doprowadził on do utworzenia trzech oddzielnych działów: grupy “rodziny aplikacji“, “centralnych usług produktowych” i “nowej platformy i infrastruktury“. 

W tym samym miesiącu anonimowe źródła znające “plany Facebooka” poinformowały, że Facebook “odkrywa” tworzenie własnej kryptowaluty. Na początku roku Facebbok zablokował reklamy kryptograficzne na swojej platformie. Zrobił to pod klauzulą zapobiegającą zamieszczaniu reklam “produktów finansowych i usług często związanych z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi“. 

Stellar został pierwotnie założony na początku 2014 roku jako technologia płatnicza zbudowana na protokole Ripple. Od tego czasu uległa znaczącym zmianom. W lipcu firma Stellar uzyskała certyfikat zgodności w zakresie transferu pieniędzy i tokenizacji aktywów. Oznacza to, że Stellar będzie mógł ulepszać swój ekosystem w regionach, w których działalność w zakresie usług finansowych wymaga przestrzegania islamskich zasad finansowania.

Źródło: cointelegraph.com

Zdjęcie: voiceofpeopletoday.com