Darknet Marketplace planuje zebrać 146 milionów dolarów z ICO na globalną ekspansję

Darknet Marketplace planuje zebrać 146 milionów dolarów z ICO na globalną ekspansję

Darknet wychodzi z półmroku.

Największy rosyjski rynek Darknet chce zebrać 146 milionów dolarów w formie tokena, który pozwoliłby mu wejść na rynek globalny. Jak podał Forklog 11 grudnia, sprzedaż tokenów jest prawie na pewno nielegalna – w tym przypadku nie tylko z powodu lekceważenia przepisów dotyczących papierów wartościowych lub innych przepisów finansowych. Operatorzy rynku, znani jako „Hydra”, mają ambicje wprowadzić swój model anonimowego, nieuczciwego handlu nielegalnymi substancjami na masową skalę. Memorandum inwestycyjne, dostępne tylko za pośrednictwem przeglądarek internetowych, takich jak Tor twierdzi, że globalną ekspansję platformy „rozpocznie nową erę Zachodu” na skalę, którą „trudno sobie wyobrazić”. Hydra zapewnia anonimową usługę, dzięki której kurierzy rozprowadzają zakupione towary do wyznaczonych, ukrytych miejsc w miejscach publicznych, które następnie są odbierane przez klienta. Ani kupujący, sprzedawca, ani kurier nigdy nie spotykają się osobiście. Operatorzy planują wykorzystać fundusze na budowę nowej usługi „Eternos” – połączenia szyfrowanych usług przesyłania wiadomości, przeglądarki zorientowanej na prywatność, zautomatyzowanego rozwiązywania sporów oraz rynku pozagiełdowego i wymiany kryptograficznej. 

Sprzedaż tokenów, zaplanowana na 16 grudnia, zaoferuje inwestorom pakiety 100 tokenów, dające prawa do 0,003% udziału w zyskach firmy. Tokeny są wyceniane na 100 USD za sztukę, płatne w Bitcoinie (BTC). Emisja jest ustalona na 1 470 000 tokenów, co stanowi 49% wartości Eternos i zapewnia miesięczną dywidendę w wysokości 500 USD dla osób kupujących więcej niż 100 tokenów. Forklog ostrzegł czytelników, że projekt może okazać się oszustwem wyjściowym. Liczby te oparte są na prognozie 15 milionów dolarów miesięcznych przychodów, które operatorzy uzasadniają podając swoje obecne wskaźniki wzrostu. Hydra twierdzi, że ma ponad 3 miliony użytkowników, którzy codziennie przetwarzają ponad 100 000 transakcji dotyczących nielegalnych substancji, usług hakerskich, podrobionych dokumentów, skradzionych danych i gotówki. Według stanu na czerwiec 2019 roku rosyjski serwis śledczy Proekt potwierdził, że Hydra ma 2,5 miliona zarejestrowanych kont, z czego 393 000 dokonało co najmniej jednego zakupu. 

Na linii czasu.

Najbardziej niesławnym rynkiem Darknet w branży kryptograficznej pozostaje Silk Road, który został uruchomiony w lutym 2011 roku, a następnie zamknięty przez władze w październiku 2013 roku. Jej założyciel, Ross Ulbricht – znany również jako „Dread Pirate Roberts” – został aresztowany i skazany na dożywocie w 2015 roku, za pranie pieniędzy i pomoc w dystrybucji narkotyków, hakowanie komputerów i oszustwa. W 2017 roku władze USA zamknęły główny rynek Alphabay, na którym rzekomo sprzedali fentanyl, heroinę, broń, złośliwe oprogramowanie i inne nielegalne rzeczy.

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: Currency