Czeska spółka Benson Oak inwestuje w startupy w Izraelu na Blockchain

Czeska spółka Benson Oak inwestuje w startupy w Izraelu na Blockchain

Firmy z Izraela pozyskają kapitał na start działalności.  

Według lokalnej gazety Jerusalem Post, spółka Benson Oak Ventrures, zainwestuje około 100 mln dolarów w nowo powstałe firmy z siedzibą w Izraelu. Benson Oak Ventrures jest liderem bankowości inwestycyjnej w Czechach. Ruszył on z misją wspierania wielkich przedsiębiorców budujących platformy przyszłości opartych między innymi na blockchain. Spółka skupi się szczególnie na rynku izraelskim. Po zebraniu 25 mln dolarów, oczekuje kolejnych 75 mln dolarów na rozwój. Partner zarządzający spółką Robert Cohen wyraża wiarę w potencjał Izraela jako jurysdykcji i lokalnych projektów biznesowych. 

“Wierzę, że w Izraelu są wielcy przedsiębiorcy, którzy mogą kierować platformami przyszłości i wykorzystywać technologię blockchain … przeprowadziłem się do Izraela sześć lat temu, z pasją budowania firm, założyłem Benson Oak Ventures jako nową platformę zapewniającą kapitał finansowy i operacyjny najlepszym przedsiębiorcom w Izraelu i na całym świecie“. 

Będąc zaledwie ostatnim krokiem w działalności izraelskiej spółki, blockchain wyznacza nowy kierunek, pozostawiając szczegóły potencjalnych uczestników funduszu. Benson zebrał ponad 5 mld dolarów od 2003 roku, ze swoim pierwszym funduszem obejmującym wsparcie dla firmy AVG zajmującej się bezpieczeństwem Internetu. Technologia Blockchain w międzyczasie staje się coraz bardziej popularna w tym kraju. W marcu rząd Izraela przyjął praktyczne podejście do innowacji opartych na blockchain w usługach rządowych i poza nią.

Źródło: cointelegraph.com

Zdjęcie: bitrates.com