Codziennie powstaje prawie 5 nowych bankomatów kryptowalutowych na całym świecie

Codziennie powstaje prawie 5 nowych bankomatów kryptowalutowych na całym świecie

Produkcja krypto bankomatów ATM na skalę masową.

Według danych ze statystyk branżowych Coin ATM Radar, liczba zainstalowanych na świecie bankomatów kryptowalutowych (ATM) przekroczyła granicę 4000. Obecne tempo wzrostu wynosi 4,9 nowych bankomatów instalowanych każdego dnia, zgodnie z skalą miernika ATM Radaru – przechylającą się w najwyższą klasę prędkości, pomimo utrzymującej się tendencji spadkowej na rynku. Z ogólnej liczby 4167 bankomatów kryptograficznych na całym świecie 71,8% znajduje się w Ameryce Północnej, w tym 56% w Stanach Zjednoczonych i 15% w Kanadzie, 23% w Europie oraz 2,6% w Azji. 1,3 i 1,1% znajduje się odpowiednio w Oceanii i Ameryce Południowej. Zaledwie 0,2% znajduje się w Afryce. W Azji, Hongkong ma lwią część bankomatów stanowiąc 0,8% maszyn na całym świecie. W Europie jest to Austria 6,4%, a tuż za nią Wielka Brytania 4,8%. Według danych, instalacje w Stanach Zjednoczonych wzrosły z 1216 od 1 stycznia 2018 do 2475 na dzień dzisiejszy, czyli 1259 nowych bankomatów w niewiele ponad rok. Kalifornia ma największą liczbę bankomatów łącznie 473 maszyny, następnie Illinois w ilości 250. 

Podczas gdy zdecydowana większość z 4167 kryptowalutowych bankomatów na całym świecie obsługuje Bitcoin (BTC) – 99,9% to 64,6% obsługuje jeden lub więcej altcoinów. 59,5% z nich obsługuje Litecoina (LTC), 49,3% Ethereum (ETH) i 33,9% BitcoinCash (BCH). Kryptowalutę DASH obsługuje zaledwie 17,9% ATM, a Monero (XMR) Dogecoin (DOGE) i ZCash (ZEC) są każdorazowo obsługiwane przez 3% lub mniej. 

W listopadzie ubiegłego roku twórcy pierwszego w kraju “bankomatu” Bitcoin zostali aresztowani w mieście Bangalore pod zarzutem odpowiedzialności karnej z powodu jego etykiety “ATM“. Maszyna nie była wyłącznie bankomatem, ale urządzeniem, które miało na celu umożliwienie użytkownikom kryptografii ominięcie kanałów bankowych. Aresztowania miały miejsce po zakazie banków w związku z firmami kryptograficznymi, przeprowadzonym przez Bank Rezerw Indii (RBI) na wiosnę 2018 roku. Na początku stycznia bieżącego roku, producent Bitcoin ATM Lamassu przeniósł się do Szwajcarii z powodu problemów regulacyjnych w innych krajach. Lamassu ujawnił, że jego wnioski o otwarcie rachunku zostały odrzucone przez 15 banków, ponieważ produkuje ona terminale dla Bitcoin, mimo że firma nie uczestniczy w handlu ani przechowywaniu kryptowalut.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: Coinstaker