Bitwise informuje US SEC, że 95% wolumenu na nieuregulowanych giełdach kryptograficznych jest podejrzana

Bitwise informuje US SEC, że 95% wolumenu na nieuregulowanych giełdach kryptograficznych jest podejrzana

Giełdy fałszują wolumen ?

Analiza od dostawcy funduszu indeksu kryptowalut Asset Management stwierdza w raporcie z dnia 20 marca, że 95% wolumenu na nieuregulowanych giełdach wydaje się być fałszywa lub nieekonomiczna. Bitwise zgłosił swoje dane i roszczenia do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ramach proponowanej zmiany zasady, jej wniosku o uruchomienie Bitcoin (BTC) Exchange Traded Fund (ETF). Analiza rozpoczyna się argumentem, że chociaż pozorny ~ 6 miliardów USD w obrocie dziennym Bitcoin jest zgłaszany na rynkach spotowych „pod maską giełdy, które zgłaszają największe wolumeny, są nie do poznania. Zdecydowana większość tego zgłaszanego wolumenu to fałszywe i / lub nieekonomiczne transakcje prania”. Bitwise dostarcza swoje dane z powszechnie cytowanego “crypto statistics tracker” CoinMarketCap (CMC), który, jak twierdzi, zawiera dużą ilość tych podejrzanych danych, „dając tym samym zasadniczo błędne wrażenie” prawdziwej wielkości rynku Bitcoin.

Bitwise twierdzi, że rzeczywisty rynek BTC jest zatem „znacznie mniejszy, bardziej uporządkowany i bardziej regulowany niż powszechnie rozumiany” – w rzeczywistości wynosi 273 miliony USD. Bitwise najpierw analizuje regulowane giełdy – używając Coinbase Pro jako studium przypadku – aby ujawnić charakter wzorców handlowych, które uważa za wiarygodne. Kluczowe cechy to podobno „nierówna i smukła” mieszanka zleceń sprzedaży i zleceń kupna, których dystrybucja zmienia się znacznie w dowolnym momencie. Raport dalej dowodzi, że wzorce handlu na Coinbase Pro ujawniają „większą niż losowa liczbę okrągłych rozmiarów handlu”, którą charakteryzuje jako „bardziej naturalną”, typowo ludzką. Bitwise analizuje również spread jako parametr, zauważając, że: „Wynosi 0,01 USD. W czasie, gdy ten zrzut ekranu został zrobiony, bitcoin był sprzedawany za 3419 USD. Oznacza to, że bitcoin był sprzedawany z spreadem 0,0003%, co czyni go jednym z najściślej notowanych spreadów dowolnego instrumentu finansowego na świecie”.

Coinbase Pro zgłosił około 27 milionów dolarów dziennego wolumenu BTC w czasie analizy Bitwise – w porównaniu z 480 milionami dolarów zgłoszonymi przez Coinbene. Ten ostatni jest używany przez Bitwise do pokazania wzorców typowych dla tego, co charakteryzuje jako „podejrzane wymiany”. Podejrzane znaki zawierają niewiarygodnie doskonały przemienny wzór zielonych i czerwonych transakcji oraz brak okrągłej liczby lub transakcji o małej wartości. W Coinbene zamówienia kupna i sprzedaży pojawiają się także w parach ze znacznikami czasu, z których jeden kompensuje się z innymi. Co więcej, spread w Coinbene w czasie analizy Bitwise wynosił 34,74 USD: „w porównaniu z 0,01 USD w Coinbase Pro. Zaskakujące jest to, że wymiana reklamująca 18-krotnie większą objętość niż Coinbase Pro miałaby spread o 3400x większy”. Podejrzane wymiany wykazują również podobny wolumen 24 godziny na dobę, w przeciwieństwie do giełd regulowanych, gdzie objętość odpowiada godzinom czuwania i snu. Raport Bitwise stwierdza, że jego ogólne ustalenia „pokazują, że aplikacja ETF [dla swojego Bitwise Trust ETF Bitcoin] spełnia oba” warunki SEC dla tego, jak ETF BTC może spełnić wymagania zgodnie z ustawą. 

Źródło tekstu: Cointelegraph

Źródło zdjęcia: AllCoinPosts