Bitcoin ATM Operator Coinsource otrzymuje zielone światło dla Nowego Jorku dzięki “BitLicense”

Bitcoin ATM Operator Coinsource otrzymuje zielone światło dla Nowego Jorku dzięki “BitLicense”

Dobra wiadomość prosto z Nowego Jorku.

Operator Coinsource Bitcoin ATM uzyskał licencję na wirtualną walutę (BitLicense) od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS). W ten sposób regulator udzielił oficjalnej aprobaty nowojorczykom na użycie gotówki na zakup lub sprzedaż Bitcoin (BTC) za pomocą “Bitcoin Teller Machines (BTM) Coinsource”. Operator już rozmieszcza 40 takich maszyn w całym stanie – w Nowy Jork, Westchester i hrabstwie Nassau. Jest on pierwszym operatorem BTM, który otrzymał licencję wirtualnej waluty NY. BTM to kioski z ekranem dotykowym, które umożliwiają klientom deponowanie gotówki i albo kupują Bitcoin – z zakupem automatycznie synchronizującym z portfelem komórkowym – albo przesyłają portfel mobilny w kiosku, sprzedają swoje krypto i wypłacają gotówkę. 

NYDFS wyjaśniło, że jego decyzja została podjęta po kompleksowej i skrupulatnej analizie wniosku Coinsource i poddaniu firmy znaczącym warunkom regulacyjnym. Obejmują one wdrażanie skutecznych środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CFT), a także “kontrole oparte na ryzyku” w celu zapobiegania lub reagowania na jakiekolwiek potencjalne lub faktyczne bezprawne wykorzystanie Bitcoin. To ostatnie jest zdefiniowane (ale nie ograniczone do niego) z powodu nielegalnej działalności lub manipulacji na rynku. 

CEO Coinsource, Sheffield Clark, powiedział, że nowa licencja stanowi szansę dla “wszystkich nowojorczyków – od osób nieuprawnionych do tych, którzy są właścicielami banków – do korzystania z naszych kiosków w okolicznych sklepach detalicznych w celu zakupu bitcoinów natychmiast w wygodny i znajomy sposób”. W swoim oświadczeniu, dyrektor ds. Usług finansowych Maria T. Vullo, kładła duży nacisk na “wdrażanie silnych zabezpieczeń regulacyjnych”, jednocześnie wspierając “odpowiedzialny wzrost innowacji finansowych”. NYDFS aktywnie zareagował na wprowadzanie opartych na technologii innowacyjnych innowacji finansowych zgodnie z regulacjami, a do tej pory zatwierdził dwanaście kart lub licencji dla firm z sektora wirtualnej waluty. NYDFS odegrał kluczową rolę w premierze pakietu nowych stablecoinów tej jesieni, w tym wspieranego przez dolara amerykańskiego stablecoina z firmy trustowej blockchain, Paxos oraz obligacji Winklevoss Twins, o nazwie Gemini dollar, które oba uruchomiły 10 września bieżącego roku.

Źródło: Cointelegraph

Zdjęcie: Ngscrypto